چیپس سیب

مکان شما:

تولید چیپس سیب یا سیب خشک

چیپس سیب درختی بسیار بیشتر از سیب تازه مقوی و مغذی است و طرفداران بسیاری دارد. به طوری که می توان ادعا نمود در بین میوه های خشک کمتر کسی وجود دارد که طعم ان را نپسندد.

پژوهش های ترکیبی از علوم تغذیه و پزشکی نشان داده اند که افرادی سیب تازه یا  سیب خشک را در رژیم غذایی خود دارند ، تندرست تر از بقیه افراد می باشند. و در عین حال از ریسک ابتلا به امراض متعددی که ناشی از کمبود ویتامین و مواد معدنی ضروری است به دور هستند.

بد نیست بدانیم که در سطح جهانی «سیب خشک» بعد از مرکبات و موز، بیشترین حجم میوه‌ی‌ خشک را شامل می شود. ویتامین‌های مختلف، مواد معدنی، تانن، فیبر یا سلولز گیاهی همه و همه در سیب خشک یافت می شوند.

در حقیقت نوع نژاد سیب تعیین کننده ترکیبات شیمیایی موجود در ان است ولی در کل مواد معدنی چون پتاسیم ، آهن و ویتامین هایی مانند A و C و B در اکثر انها یافت می شود.

خرید چیپس سیب درختی

خواص چیپس سیب

کمک به سلامت و شادابی پوست خشکی پوست و انواع ترک های پوستی، رنگ پریدگی و اگزمای مزمن را می توان با مصرف چیپس سیب از بین برد یا مشکلات آن‌ها را ضعیف نمود. در حقیقت این خاصیت سیب خشک به علت وجود ریبوفلاوین ، ویتامین C و A، مواد معدنی مانند آهن، منیزیم، کلسیم و پتاسیم است.

کمک به تنظیم فشارخون در بدن

جالب است بدانیم که با مصرف سیب خشک و یا حتی بوییدن آن، می توان کاهش فشار خون را مشاهده نمود.

کمک به حفظ سلامت لثه ها

در “سیب خشک“ اسیدهایی وجود دارد که، در دهان ازاد شده و علاوه بر اینکه باکتری‌های دهان را نابود می کنند، دندان‌ها و لثه‌ها را ضد عفونی می‌نمایند. طوری که برخی دانشمندان عقیده دارند که یک سیب خشک مانند یک مسواک طبیعی عمل می کند.

طبق برخی تحقیقات چیپس سیب می تواند ذرات غذایی باقی مانده در لا به لای دندان‌ها را پاک کند و مانع پوسیدگی دندان و بیماری‌های لثه باشد. به علاوه اثبات شده که تقویت ساختار دندان‌ها و مینای دندان از دیگر فواید مصرف سیب خشک است.

خرید چیپس سیب درختی بصورت عمده و جزئی

مقابله با نقرس با چیپس سیب

نقرس اگر چه تاحدودی ارثی است اما به نوعی بیماری افراد پولدار است زیرا به علت پرخوری و مصرف ممتد گوشت قرمز، روغن و الکل رخ می دهد. برای درمان ان بهتر است مصرف گوشت و چربی به حداقل ممکن برسد.

جالب است بدانیم که سیب خشک هم میوه ای مهم در روند دوران این بیماری است؛ چون که فاقد چربی است و اوره را نیز کاهش می دهد.

بعد از مصرف سیب خشک میزان کلی اسیدهای موجود در داخل ادرار، مثل اسید فرمیک زیاد می شود بنابراین به درمان نقرس کمک می کند.

کمک به بهبود کارکرد مغزی

چیپس سیب به علت داشتن فسفر برای افرادی که به کارهای فکری مشغولند مفید می‌باشد. واعصاب و مغز را تقویت می نماید.

سیب خشک مانند یک آرام بخش

دم نوش پوست سیب خشک یک نوشیدنی آرام بخشی می باشد. البته بد نیست بدانیم که مصرف خود سیب خشک به علت وجود ویتامین B، منیزیم و فسفر و..هم تاثیر ارام بخش بودن دارد.

نحوه خشک کردن چیپس سیب