بدنه دستگاه
جنس بدنه خشک کن میوه صنعتی  یکی از مهم ترین فاکتور هایی  است که در خرید دستگاه خشک کن صنعتی باید به آن توجه کنیم. چراکه اگر بدنه دستگاه محکم نباشد و یا استحکام کافی را نداشته باشد ممکن است در هنگام جابجایی به دستگاه صدمه جدی وارد شود  .
قیمت دستگاه میوه خشک کن یک تنی صنعتی یا 1000 کیلویی گازی
Table of Contents

بدنه خشک کن میوه صنعتی  یکی از مهم ترین فاکتور هایی  است که در خرید دستگاه خشک کن صنعتی باید به آن توجه کنیم. چراکه اگر بدنه دستگاه محکم نباشد و یا استحکام کافی را نداشته باشد ممکن است در هنگام جابجایی به دستگاه صدمه جدی وارد شود  .

نکته حائز اهمیت در مورد جنس بدنه دستگاه خشک کن میوه ، که باید به آن دقت کنید این است که بدنه دستگاه خشک کن باید مقاومت های لازم  در محیط های مرطوب را داشته باشند . چرا که در کارگاه های میوه خشک کن رطوبت بالا میباشد. و اگر بدنه دستگاه میوه خشک کن شما مقاومت لازم را نداشته باشد بدنه دستگاه زنگ میزند و به مرور پوسیده میشود و از بین میرود .

میوه خشک کن

بدنه دستگاه میوه خشک کن صنعتی

معمولا دستگاه خشک کن میوه نامرغوب بدنه ضعیفی دارند . و بدنه این دستگاه ها سریع پوسیده میشود .  و یا بدنه این دستگاه مقاومت ندارد . از مهم ترین ویژگی بدنه این مدل از دستگاه ها میتوانیم به وزن این مدل از دستگاه های نامرغوب اشاره کنیم.  دستگاه میوه خشک کن نامرغوب معمولا وزن بسیار بالایی دارند و حمل و نقل این دستگاه بسیار مشکل میباشد .

مقاومت بدنه

داشتن بدنه مقاوم در دستگاه میوه خشک کن ،یکی از معیار مهم در خرید دستگاه میوه خشک کن صنعتی محسوب میشود .که باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید. به دلیل جابه جایی های زیاد دستگاه در کارگاه ها میوه خشک کن ،ممکن است به دستگاه شما ضربه هایی وارد شود . و  اگر بدنه دستگاه شما مقاوم نباشد این ضربه ها ممکن است به  بخش های حساس دستگاه آسیب وارد نماید .و عملا دستگاه شما را از کار بیندازد .

پس قبل از خرید دستگاه خشک کن حتما به مقاومت بدنه دستگاه میوه خشک کن خود دقت نمایید . جنس بدنه دستگاه خشک کن شرکت آریا اندیشه صنعت اکباتان از جنس ورقه گالوانیزه میباشد . علت این امر این است ورقه ها گالوانیزه مقاومت بالایی در برابر خوردگی دارند .

راهنمای خرید خشک کن

درواقع اکثر دستگاه خشک کن میوه نامرغوب نمیتوانند آن بازدهی لازم را داشته باشند. و میوه و سبزی را با تاخیر زیادی خشک میکنند. البته باید بدانیم مدت زمان خشک شدن میوه و سبزی به عوامل مختلفی بستگی دارد .

دستگاه میوه خشک کن خانگی هوشمند مدل ed30

یکی از عوامل تاثیر گذار در مدت زمان خشک شدن میوه و سبزی عملکرد دستگاه شما میباشد .مثلا میوه های آبداری همچون لیمو ،انگور نسبت به میوه هایی همچون سیب گلابی دیر تر خشک میشوند . علت دیر خشک شدن این میوه ها درواقع به رطوبت میوه ها بستگی دارد. میوه هایی همچون لیمو و انگور رطوبت بالاتری نسب به سیب دارند . یا اصطلاحا این میوه ها آبدارتر میباشند.

گارانتی دستگاه خشک کن ED30

یا گارانتی نامعتبر بسیاری از شرکت هایی بوده اند که دستگاه میوه خشک کن تولید میکرده اند. ولی الان خبری از این شرکت ها و برند ها وجود ندارد .

سومین مشکل دستگاه های صنعتی نامعتبر میتوانیم به هوشمند و یا اتومات نبودن این دستگاه ها اشاره کنیم .

دستگاه هایی که هوشمند و اتومات نمیباشند باعث پایین آوردن راندمان کاری شما خواهند شد . و این موضوع در طول مسیر  باعث آسیب جدی شما به کسب و کارتولیدی  شما خواهد شد .

به غیر از خشک کن چه وسایلی برای تولید میوه خشک نیاز است؟

چهارمین ویژگی این دستگاه ها میتوانیم به نبود خدمات پس از فروش این شرکت ها اشاره کنیم . (مثلا فرض کنید دستگاه میوه خشک کن صنعتی شما قطعه اش نیاز به تعویض دارد . اگر شرکت خدمات پس از فروش ارائه ندهد خط تولید شما از کار می افتد.

کوچکترین دستگاه چیپس میوه اکباتان صنعت 

پنجمین ویژگی ای که یک دستگاه خشک کن نامرغوب دارند مصرف انرژی بالا این دستگاه میباشد .

معمولا دستگاه میوه خشک کن نامرغوب انرژی بسیار زیادی مصرف میکنند. که این موضوع برای تولید کننده ها بصرفه نمیباشد.

یک دست خشک نشدن میوه خشک . ششمین ویژگی این دستگاه ها میتوانیم به خشک نکردن یک دست میوه و سبزی اشاره کنیم . مثلا فرض کنید شما میوه های اسلایس شده را در درون دستگاه قرار میدهید. و بعد از گذشت مدت زمان مشخص میوه خشک هایی که دستگاه برای شما تولید کرده است بصورت یکدست خشک نشده اند .و این موضوع میتواند ضرر های مالی جبران ناپذیری را برای شما ایجاد کند .

هفتومین ویژگی نبود بدنه استاندارد میباشد ،

این ویژیگی یکی از مهم ترین ویژگی هایی میباشد . که در هنگام خرید دستگاه باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید .

 

کارگاه میوه خشک کنی

کارگاه میوه خشک کنی دارای رطوبت میباشند. و اگر جنس بدنه دستگاه خشک کن استاندارد های کافی را نداشته باشد دستگاه شما دچار خوردگی و زنگ زدگی خواهد شد. پس حتما به این نکته دقت کنید که دستگاه انتخابی شما بدنه کاملا مقاوم در برابر خوردگی و باشد و همچنین مقاومت لازم در برابر رطوبت را داشته باشد.

میوه خشک

چیپس میوه یا همان میوه خشک امروزه یکی از پرطرفدارترین خشکبار ها در بین مردم دنیا محسوب میشود. این خشکبار از ارزش غذایی بسیار بالایی برخوردار میباشد . این خشکبار تمامی ویتامین های یک میوه را دارا میباشد .

درگذشته مردم برای تهیه میوه خشک میوه را اسلایس کرده و جلوی آفتاب پهن میکردند و میوه ها بعد از دو الی سه هفته خشک میشد، اما امروزه با کمک دستگاه میوه خشک کن هوشمند میتوانید میوه ها در چند ساعت تبدیل به چیپس میوه نمایید . همچنین از این طریق یعنی خشک کردن میوه و سبزی جات کسب درامد نمایید.

چیپس میوه

(چیپس میوه) یکی از سالم ترین تنقلات برای کودکان و مادران باردار میباشد .اکثر کودکان به دلیل طعم شیرین و ملس میوه خشک به چیپس میوه علاقه زیادی دارند و بهتر است والدین تنقلات ناسالامی همچون پفک ، ادامس را با تنقلات سالمی همچون خشکبار (چیپس میوه ) جایگزین نمایند . همچنین این تنقلات یکی از مناسب ترین تنقلات برای مادران باردار میباشد و مادران باردار میتوانند از این تنقلات استفاده نمایند .

مدت زمان خشک شدن میوه

 

نکته ی مهمی که باید یاد آور شویم این است که مدت زمان خشک شدن میوه بستگی به نوع میوه  دارد . مثلا : میوه های آبدار همچون شلیل ،هلو، لیمو ، در مقایسه با سیب دیرتر خشک میشوند . علت این امر مربوط به رطوبت بالای این میوه ها میباشد.

در ادامه مقاله قصد داریم که به شما نشان دهیم یک دستگاه میوه خشک کن صنعتی با کیفیت باید دارای چه ویژگی هایی باشد . پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید . همچنین این مقاله مناسب برای  افرادیست که قصد راه اندازی کارگاه میوه خشک کن را دارند.

 روش های تولید میوه خشک

چیپس میوه و سبزی خشک شده  از زمان های قدیم ، یکی از خوراکی های  بسیار محبوب در بین ما ایرانیان محسوب میشده است.  و طرفداران بسیار زیادی داشته . در زمان قدیم مردم برای تهیه چیپس میوه ابتدا میوه را شسته و سپس آن را به قطعات کوچکتری اسلایس می‌کردند.و سپس آن را بر روی یک پارچه تمیز و یا یک سینی قرار داده و در مقابل نور آفتاب می گذاشتند. تا آب میوه تبخیر شود و میوه خشک شود .یا همان  چیپس میوه تولید ششود.  که این روش علاوه بر زمانبر بودن یک روش کاملا غیر بهداشتی  بود . اما بیایید دقیق تر به این موضوع نگاه کنیم :

تولید میوه و سبزی خشک به روش های سنتی

خشک کردن میوه به روش سنتی معایب بسیار زیادی به همراه داشت. مثلا : میوه ها کپک میزد و یا باکتری های فراوانی بر روی میوه خشک شده قرار میگرفت و سلامت مصرف کننده را به خطر می انداخت.اما امروزه با کمک دستگاه های صنعتی شما به راحتی میتوانید میوه و سبزی جات خود را خشک کنید. حتی شما به کمک این دستگاه های صنعتی هوشمند میتوایند از این طریق کسب درامد نمایید.

معایب روش سنتی

در این روش از تولید میوه خشک و سبزی خشک ، دیگر رنگ ، بو ، طعم و عطر واقعی خود را ندارند. همچنین با این روش ممکن است سلامتی خود و اطرافیان خودمان را به خطر بیندازیم . تولید میوه و سبزی خشک به روش سنتی باعث بروز انواع کپک و قارچ بر روی میوه و سبزی میشود. به همین دلیل این روش خشک کردن برای سلامتی بسیار مضر است

Facebook
Twitter
LinkedIn
Tumblr
Pinterest
WhatsApp
خانهسوالاتخدمات لیست قیمت
پیمایش به بالا