دستگاه میوه خشک کن

دستگاه میوه خشک کن صنعتی و خانگی (fruit dryer) درآمد و سود بسیار بالایی برای شما داره. اما مشکلاتی هم قطعا براتون پیش میاد. میخواید بدون دردسر و ریسک خرید میوه خشک کن مناسب کارتون رو داشته باشید؟ قطعا دنبال بهترین قیمت دستگاه میوه خشک کن گازی صنعتی هوشمند میگردید ولی انقدر تبلیغات و ادعاهای مشابه هم دیدید که احتمالا سردرگم شدید. برای خرید دستگاه چیپس میوه حتما باید از برخی مطالب و تجربیات مهم اطلاع داشته باشید که چندنمونه رو پایین این متن نوشتم.
چرا بعضی از افراد بعد از خرید دستگاه میوه خشک کن به شدت پشیمان میشوند؟. و دچار مشکل و زیان مالی میشوند؟ چه عواملی باعث میشود که در انتخاب و خرید دستگاه خشک کن مورد نظرشان دچار اشتباه شوند؟

دستگاه میوه خشک کن صنعتی

دستگاه میوه خشک کن صنعتی هوشمند اکباتان صنعت ویژگی هایی منحصربفردی دارد که هیچ کجای دیگر پیدا نمیکنید.مجهز به سیستم خنک کننده و تهویه اتوماتیک با سه سال گارانتی بی قیدوشرط و 25 سال خدمات پس از فروش. پرفروش ترین دستگاه چیپس میوه در کشور. آموزش و پشتیبانی حرفه ای تولید و فروش محصولات.”قیمت دستگاه میوه خشک کن” هوشمند را باید با توانایی و کیفیت آن دستگاه مقایسه کرد نه با دستگاه یک شرکت دیگر.

قیمت هر کالایی را باید با توجه به کیفیت و کارآیی و ویژگی های آن مقایسه کرد . در مورد «قیمت دستگاه میوه خشک کن هوشمند» هم باید همینطور بررسی کنیم. قطعا قیمت دستگاههای دو شرکت متفاوت را نمیتوان باهم مقایسه کرد . شاید دو دستگاه از نظر ظاهر شباهت داشته باشند اما به هیچ وجه فناوری و کیفیت و کارآیی یکسانی ندارند .

تست قبل از خرید
کاملا هوشمند
سه سال گارانتی
آموزش و پشتیبانی

مشکلات دستگاه خشک کن که اطلاع ندارید؟!!

مشکلات و معایب میوه خشک کن

بعضی از مشکلات دستگاه میوه خشک کن که درصورت نداشتن اطلاعات کافی ممکن است برایتان پیش بیاید عبارتند از: 1.اعلام ظرفیت غیرواقعی برای خشک کن ( چندبرابر ظرفیت واقعی اعلام میکنن)2.یکنواخت خشک نشدن میوه ها3.سیاه کردن و آسیب به بافت میوه هنگاه خشک شدن4. از بین بردن ویتامینها و آنزیمها و طعم میوه 5.طولانی بودن زمان خشک شدن 6.سوختن مکرر فنهای دستگاه بخاطر حرارت 7.مصرف بالا و هدر رفت انرژی.

5 نکته طلایی خرید دستگاه میوه خشک کن

برای خرید دستگاه میوه خشک کن صنعتی با کیفیت فقط و فقط یک راه برای تشخیص کارآیی و کیفیت دستگاه وجود داره که در ادامه توضیح دادم. معمولا ما وقتی یه وسیله جدید خریداری میکنیم خیلی ذوق و عجله داریم که سریع اون وسیله رو راه اندازی کنیم و استفاده از اون رو تجربه و به نوعی تست کنیم. گاهی ممکنه کارآیی و کیفیت اون وسیله مطابق میل و انتظار ما باشه اما گاهی هم بدجوری توی ذوق ما میخوره!!! این توی ذوق خوردن رو همه ما تجربه کردیم .
حالا هرچقدر پول بیشتری داده باشیم و برای اون وسیله نقشه بیشتری کشیده باشیم بیشتر حالمون گرفته میشه. اما کاریش نمیشه کرد و همه میدونیم که توی این کشور پس گرفتن وجود نداره و گارانتی هم فایده نداره. چون اگه اون تولید کننده میتونست وسیله با کیفیتی تولید بکنه همون اولش تولید میکرد. شرایط گارانتی رو هم که خودتون بهتر از من میدونید. خب بریم سر اصل مطلب. یعنی تنها راه تشخیص کیفیت خشک کن .

دستگاه خشک کن میوه

کیفیت دستگاه خشک کن میوه

دوستان عزیزی که درحال تحقیق و بررسی دستگاه خشککن صنعتی هستید” ازشما عزیزان دعوت میکنیم تا قبل از خرید دستگاه ، هرمحصولی که خواستید ( از انواع سبزیجات گرفته تا صیفیجات و گوشت و ماهی و… و به هر میزان و مقدارکه خواستید ، بیارید و با دستگاه ما خشک و فرآوری کنید.
همه مدل دستگاه همیشه آماده و در خدمت شما هست. اکباتان صنعت تنها جایی هست که شما میتونید قبل از خرید دستگاه ، عملآ و با خشک کردن محصول ،  کارآیی و کیفیت ماشین آلات این شرکت رو تست و بررسی کنید.
قبل از خرید خشک کن یا عقد قرارداد با دستگاههای اکباتان صنعت کار کنید و بجای اینکه بعد از خرید دستگاه اون رو تست کنید ، قبل از خرید کارآیی دستگاه ما رو محک بزنید و تجربه کنید . در این صورت شما هرتصمیمی بگیرید از روی آگاهی کامله. اینطوری بهتر نیست؟! تنها راه شناخت کارآیی دستگاه همین بود که عرض شد.

خرید دستگاه میوه خشک کن صنعتی

خرید دستگاه میوه خشک کن صنعتی و خانگی را چگونه باید انتخاب کنیم؟تولید میوه خشک و چیپس میوه چقدر سود دارد؟ دستگاه خشک کن برای تولید چه محصولاتی استفاده میشود ؟وسایل جانبی مورد نیاز برای دستگاه میوه خشک کن خانگی و صنعتی کدام موارد هستند ؟چطور باید دستگاه چیپس میوه واقعی رو تشخیص داد؟ظرفیت دستگاه میوه خشک کن و کار با دستگاه میوه خشک کن شرکت اکباتان صنعت . آیا میدانید برای خرید دستگاه میوه خشک کن چه نکاتی را باید در نظر بگیرید و توجه داشته باشید؟

1.طرز کار با دستگاه خشک کن میوه

طرز کار دستگاه میوه خشک کن هوشمند نکته خیلی مهمی هست که باید به آن توجه داشت. منظور از کاربری همون کنترل پنل تنظیمات و بورد دستگاه خشک کن است . که باید در عین پیشرفته و دقیق بودن و داشتن آپشن های مناسب ، بسیار کاربری راحت و ساده ای هم داشته باشه . به طوری که هر کسی بتونه با اون دستگاه خشک کن میوه کار بکنه .

با توجه به اینکه افرادی که از دستگاه میوه و سبزی خشک کن استفاده می‌کنند. از نظر سطح سواد و سن متفاوت هستند. بنابراین باید از افراد کم سواد تا افراد تحصیلکرده بتوانند به راحتی با این دستگاه کار بکنند .

2.قطعات استفاده شده در ساخت

قطعات مورد استفاده در ساخت دستگاه خشک کن ، هم باید کیفیت بالایی داشته باشه و هم توی بازار فراوان باشه. تا اگر بعد از چند سال نیاز به اون قطعه داشتید بتونید توی بازار پیدا کنید .

3.قیمت معقول و منطقی

با توجه به اینکه دستگاه هر شرکتی تفاوت های زیادی از نظر طراحی ظاهر طراحی فنی ساختار و لوازم مورد استفاده با دستگاه های شرکت های دیگه داره نمیشه قیمت ها رو با هم دیگه مقایسه کرد .

4.کیفیت دستگاه

تنها راهی که میشه کارایی و کیفیت دستگاه خشک کن رو متوجه شد و سنجید . فقط و فقط زمانی است که با اون دستگاه محصول تولید بکنید . در غیر این صورت به هیچ وجه نمیشه از روی ظاهر یا اطلاعات فنی متوجه کیفیت و کارایی دستگاه خشک کن سبزی شد. برای توضیحات در مورد این مسئله میتونید اینجا کلیک کنید و ویدیو مربوط به این موضوع رو تماشا کنید تا کاملاً متوجه اهمیت این موضوع بشید.

5.ظرفیت دستگاه میوه خشک کن

در مورد ظرفیت دستگاه میوه خشک کن معمولا فروشنده ها هر عددی که دوست دارند اعلام میکنن . بدون اینکه صحت داشته باشه . برای محاسبه و تشخیص ظرفیت واقعی هر دستگاه میوه و سبزی خشک کن ، تعداد و ابعاد سینی های دستگاه رو باید در نظر بگیرید. نه وزنی که فروشنده دستگاه به شما میگه که معمولاً این وزن بالاتر از وزن واقعی و ظرفیت واقعیه .
بنابراین برای مقایسه ظرفیت دستگاه های چیپس میوه با همدیگه بهترین و تنها را مقایسه تعداد و ابعاد سینی های دستگاه ها هست.(بشرط اینکه اون دستگاه قابلیت خشک کردن تمام سینه ها رو داشته باشه) میتونید توضیحات و ویدیو مربوط به این دو مورد رو هم اینجا کلیک کنید و ببینید.

ظرفیت دستگاه میوه خشک کن


کارایی دستگاه خشک کن

با دستگاه خشک کن اکباتان صنعت شما میتونید محصولات خیلی متنوعی تولید بکنید. از جمله تولید انواع چیپس میوه و میوه خشک مثل چیپس سیب ، چیپس موز ، چیپس هلو ، برگه زردآلو ، چیپس بلوبری و غیره.
سبزی خشک مثل شوید خشک ، ریحان خشک ، نعناع خشک ، و غیره.تولید صیفیجات خشک مثل پیاز خشک ، گوجه خشک ، بادنجان خشک ، فلفل دلمه خشک ، و غیره.دمنوش های میوه ای و گیاهی مثل دمنوش سیب ، دمنوش به ، دمنوش هلو ، دمنوش آلبالو و انواع دمنوش گیاهان دارویی.تولید گوشت و ماهی و میگو خشک. خشک کردن گیاهان دارویی. تولید غذای حیوانات خانگی.چه محصولاتی با دستگاه خشک کن تولید میشه؟

یک باوراشتباه در مورد دستگاه میوه و سبزی خشک کن !

چون این دستگاه به اسم دستگاه میوه خشک کن یا دستگاه چیپس میوه شناخته میشه، خیلی از عزیزان به اشتباه فکر میکنند که این دستگاه خشک کن ، فقط برای تولید چیپس میوه و چیپس میوه هست. درصورتیکه این باور اشتباه هست.
برای تولید چیپس میوه ، سبزی ، گیاهان دارویی ، پیاز خشک ، گوجه خشک ، لواشک ، ترخینه و صدها محصول دیگه، از همین دستگاه خشک کن استفاده میشود. بازار میوه خشک و سبزی خشک و محصولات میوه خشک کن بسیار بازار داغ و پررونقی هست.
بشرط اینکه اطلاعات لازم و ضروری بازار میوه خشک رو داشته باشید. مثل هر شغل و فعالیت اقتصادی دیگه ای ، ورود و فعالیت دربازار میوه و سبزی خشک هم نیازمند علم و اطلاعات هست که ما در اختیارتان میگذاریم.

قیمت دستگاه میوه خشک کن

“قیمت دستگاه میوه خشک کن” هوشمند را باید با توانایی و کیفیت آن دستگاه مقایسه کرد نه با دستگاه یک شرکت دیگر.قیمت هر کالایی را باید با توجه به کیفیت و کارآیی و ویژگیهای آن مقایسه کرد . در مورد «قیمت دستگاه میوه خشک کن هوشمند» هم باید همینطور بررسی کنیم. قطعا قیمت دستگاههای دو شرکت متفاوت را نمیتوان باهم مقایسه کرد . شاید دو دستگاه از نظر ظاهر شباهت داشته باشند اما به هیچ وجه فناوری و کیفیت و کارآیی یکسانی ندارند.

دو خودروی سمند و بی ام و را هرگز نمیتوان از نظر قیمت مقایسه کرد . چون از نظر کارآیی و فناوری اصلا شباهتی به هم ندارند. هرچند ممکن است خودروی سمند بزرگتر از بی ام و هم باشد . دستگاه خشک کن هم همینطور است.


مدل دستگاه ظرفیت بالاظرفیت دستگاهگارانتی محصولقیمت دستگاه
مدل ED600۵۵*۸۰_۲۱۰۳ سال گارانتی بی قید و شرط۱۷۷/۵میلیون تومان
مدل ED800۵۵*۸۰_۲۸۰۳سال گارانتی بی قیدو شرط۲۴۵میلیون تومان
مدل ED1000۵۵*۸۰_۳۵۰۳سال گارانتی بی قید و شرط494میلیون تومان

بهترین دستگاه میوه خشک کن صنعتیتعداد فن های دستگاه هانوع سوختمیزان صدا تقریبی
مدل H154 فنبرق تکفاز20 دسی بل
مدل ED306 فنبرق تکفاز40 دسی بل
مدل ED606 فنبرق تکفاز40 دسی بل
مدل ED1006 فنبرق تکفاز / گاز40 دسی بل
مدل ED20011 فنبرق تکفاز و گاز40 دسی بل
مدل ED40021 فنبرق تکفاز و گاز50 دسی بل
مدل ED60032 فنبرق تکفاز و گاز70 دسی بل
مدل ED80042 فنبرق سه فاز و گاز80 دسی بل
مدل ED100053 فنبرق سه فاز و گاز100db

دستگاه میوه خشک کن صنعتی شرکت اکباتان صنعت

یکی از ویژگیهای منحصربفرد دستگاه چیپس میوه اکباتان صنعت ، هوشمند بودن و وجود تهویه اتوماتیک در دستگاه خشک کن این شرکت است  . هوشمند بودن دستگاه خشک کن ، باعث میشود تا شما بتوانید هر محصولی را بدون دردسر و سرکشی خشک کنید . و دقت خشک کردن چندین برابر شود . و همچنین  این موضوع باعث کاهش هزینه های ثابت شرکت شامل : ( هزینه کارگر و نیروی کار ) میشود. که در ابتدای کسب و کار می‌تواند کمک خوبی به پیشرفت کار شما باشد . پس یکی از ملاک هایی که باید در خرید خشک کن میوه صنعتی به آن توجه کنید هوشمند بودن دستگاه شما میباشد.

دستگاه میوه خشک کن صنعتی شرکت اکباتان صنعت

تهویه دستگاه

همچنین وجود تهویه اتوماتیک در خشک کن اکباتان صنعت باعث میشود تا از هدر رفت انرژی از جلوگیری شود . وجود تهویه اتوماتیک بسیار مهم است . اگر قصد “خرید دستگاه میوه خشک کن گازی صنعتی” را دارید . یکی از نکات مهم انتخاب دستگاه شما باید تهویه اتوماتیک باشد.  که فقط دستگاه خشک کن صنعتی اکباتان صنعت این ویژگی را دارد.کار کرد تهویه اتوماتیک به اینصورت است که به اندازه تخلیه رطوبت کابین کار میکند و بعد خاموش میشود . تا انرژی حرارتی هدر نرود . تا علاوه بر افزایش طول عمر دستگاه از هدر رفت انرژی نیز جلوگیری شود که این جلوگیری از هدر رفت انرژی باعث کاهش هزینه های ثابت میشود . همانطور که در بالا ذکر کردیم این امر می‌تواند در ابتدای تاسیس کارگاه میوه خشک بسیار حائز اهمیت باشد.

دستگاه خشک کن میوه نیمه صنعتی گازی

نیمه صنعتی 200 کیلویی

یکی دیگر از دستگاه های خشک کن تولیدی شرکت آریا اندیشه صنعت دستگاه ED100 میباشد . ظرفیت دستگاه ED100 شامل 35 عدد سینی 80*55 میباشد. ظرفیت این دستگاه در مقایسه با دستگاه های قبلی بالاتر میباشد. این دستگاه یک دستگاه کاملا مناسب برای کارگاه ای تازه تاسیس میباشد برای آگاهی بیشتر از دستگاه میوه خشک کن گازی 200 کیلویی را مشاهده نمایید.

300 تا 500 کیلویی گازی هوشمند

خشک کن میوه گازی 500 کیلویی شرکت آریا اندیشه صنعت اکباتان یکی از پر فروش ترین و بهترین دستگاهای خشک کن گازی صنعتی میباشد. این دستگاه نسبت به ظرفیت و قیمتی که دارد یک دستگاه اقتصادی میباشد . ظرفیت این دستگاه 70 عدد سینی 80 در 55 میباشد  . که دقیقا دوبرابر دستگاه خشک کن مدل ED100 میباشد . برای اطلاعات بیشتر درمورد دستگاه خشک کن 500 کیلویی هوشمند میتوانید به این صفحه مدل ED200 مراجعه نمایید .

بهترین میوه خشک کن گازی صنعتی

خشک کن گازی یک تنی

دستگاه خشک کن گازی یک تنی هوشمند اکباتان صنعت 140 سینی با ابعاد 55*80 دارد که توسط 45 فن پرقدرت بصورت کاملا یکنواخت خشک میشوند. دستگاه چیپس میوه صنعتی گازی مدل (ED400) نیاز به برق تکفاز و گاز شهری دارد. البته از گازوئیل و گاز مایع هم میتوان استفاده نمود. برای اطلاعات بیشتر در مورد دستگاه خشک کن گازی1تنی میتوانید به صفحه ED400 مراجعه کنید.

1000 تا 1500 کیلویی

دستگاه خشک کن صنعتی یک و نیم تن ظرفیت بالایی دارد دستگاه  همانند دستگاه های قبلی از هوش مصنوعی بهره مند میباشد این دستگاه دارای ۲۱۰ عدد سینی  ۵۵*۸۸ میباشد . این دستگاه هوشمند مناسب برای کسانیست که قصد دارند کارگاه میوه خشک با ظرفیت بالا تاسیس کنند میباشد. توضیحات ed600

2 تنی

این مدل از دستگاه جز دستگاه های با ظرفیت بالا میباشد از ویژگی های این دستگاه خشک کن گازی میتوانیم به تعداد و ابعاد این دستگاه اشاره کنیم تعداد و ابعاد این سینی برابر است با 280 عدد سینی 55*80 از ویژگی مشترک این دستگاه با سایر دستگاه های آریا اندیشه صنعت اکباتان میتوانیم به برد هوشمند و نرم افزاری شده این دستگاه اشاره کنیم . توضیحات ed800

دستگاه میوه خشک کن گازی با ظرفیت بالا

شاید شما هم  جز آن دسته از افرادی باشید که قصد راه اندازی یک کارخانه چیپس میوه را دارید . همانطور که میدانید دستگاه خشک کن گازی صنعتی انواع گوناگونی دارد و همچنین ظرفیت های متفاوتی دارد . اما برای راه اندازی  تولید میوه خشک با ظرفیت بالا ما نیازمند دستگاه خشک کن گازی صنعتی با ظرفیت بالا هستیم . خوشبختانه شرکت آریا اندیشه صنعت اکباتان دستگاه با انواع ظرفیت ها را تولید و روانه بازار کرده است. که میتوانید از بسته به ظرفیتی که نیاز دارید از این دستگاه سبزی خشک کن صنعتی استفاده کنید .اما دستگاه های باظرفیت بالا چه دستگاه هایی میباشند ؟؟

دستگاه میوه خشک کن گازی با ظرفیت بالا شرکت اکباتان صنعت

قیمت میوه خشک کن کارکرده و دست دوم

اگر شما هم به دنبال خرید یا فروش دستگاه دست دوم هستید میتوانید با واحد فروش شرکت آریا اندیشه صنعت اکباتان در تماس باشید . شما میتوانید دستگاه دست دوم را  با گارانتی مجدد خریداری کنید . برای آگاهی کامل از دستگاه دست دوم میتوانید با واحد فروش شرکت در تماس باشید . و  دستگاه صنعتی دست دوم خود را با اطمینان کامل خریداری نمایید . همچنین شما اگر جز آن دسته از افرادی هستید که قصد فروش دستگاه خشک کن دست دوم  خود را دارید میتوانید برای فروش به  شرکت آریا اندیشه صنعت اکباتان بسپارید . برای اطلاعات بیشتر میتوانید با واحد فروش شرکت در تماس باشید .

خرید حضوری دستگاه

یکی از خدمات شرکت اریا اندیشه صنعت اکباتان خرید و تست حضوری دستگاه میباشد. اگر شما نیز قصد خرید دستگاه را دارید . میتوانید برای خرید و تست حضوری دستگاه به آدرس کارخانه آریا اندیشه صنعت اکباتان به آدرس همدان ابتدای جاده کرمانشاه ،شهرک صنعتی بهاران ،بلوار صنعت خیابان دوم شرقی انتهای خیابان ششم پلاک ۱۲۴  مراجعه نمایید. و دستگاه مورد نظر خود را بصورت حضوری تست نمایید و کیفیت دستگاه را مشاهده نمایید. دستگاه خارجی

وسایل جانبی

وسایل جانبی یا همان متعلقات خشککن صنعتی شامل : وان شستشوی میوه ، میز کار استیل ، هسته گیر میوه میباشد . برای  خرید وسایل جانبی دستگاه خشک کن و آشنایی با این وسایل کافیست به این صفحه از وبسایت مراجعه کنید . و مقاله آموزش وسایل جانبی را مطالعه نمایید . سوالی که مطرح است اینست آیا وسایل جانبی برای همه دستگاه ها باید خریداری شود ؟

دستگاه هسته گیر میوه

کاربرد دستگاه  خشک کن هوشمند صنعتی مناسب کارگاه میوه خشک است. اگر نیاز دارید روزانه بیشتر از سیصد کیلوگرم میوه خشک کنید ، باید دستگاه چیپس میوه صنعتی خریداری بکنید . توجه داشته باشید که خشک کن صنعتی نیاز به وسایل جانبی هم دارد . پس با توجه به ظرفیت دستگاه خشک کن صنعتی خریداری شده ، باید لوازم جانبی خشک کن هم خریداری کنید. مانند: دستگاه هسته گیر میوه ، اسلایسر میوه ، پوستگیر و غیره. دستگاه چیپس میوه صنعتی به کارگاه با متراژ مناسب نیاز دارد . متراژ و ویژگیهای کارگاه چیپس میوه صنعتی باید با ظرفیت تولید و تعداد ماشین آلات تناسب داشته باشد.

وسایل کارگاه میوه خشک کن

همانظور که بالا گفته شد، وسایل جانبی مورد نیاز بستگی به ظرفیت تولید شما دارد .مثلا برای کسی که روزانه چهارصد کیلو میوه خشک میکند ضرورتی ندارد که دستگاه شستشوی میوه بگیرد . یا نوار سورتینگ خریداری بکند. اما همین وسایل جانبی برای ظرفیت بالاتر لازم است . متعلقات دستگاه خشککن شامل دستگاه اسلایسر ، میز کار استیل ، وان شستشو میوه و سبزیجات میباشد که بسته به نیاز خود میتوانید این متعلقات را برای دستگاه های خود خریداری کنید . برای خرید وسایل جانبی دستگاه خشک کن صنعتی با مشاورین واحد فروش در تماس باشید . برای مشاغل خانگی هم با توجه به ظرفیت کم ، نیازی به اسلایر صنعتی نیست .

نحوه ارسال دستگاه میوه خشک کن

حمل و نقل دستگاه میوه خشک کن در  تمام دنیا فروش و محل تحویل ماشین آلات، درب کارخانه سازنده هست. شرکت اکباتان صنعت هم ازین قانون مستثنی نیست. اما با این وجود ما خود را موظف میدانیم که درمورد یا دستگاه های دیگر و ارسال به مقصد ، بهترین شرایط و زمینه را فراهم کنیم. تا ارسال و حمل دستگاه به مقصد با کمترین هزینه و بالاترین امنیت انجام شود. برای مثال ما سعی میکنیم برای حمل و نقل دستگاه به مقصد بخصوص شهرهای دورتر ، از خودروهای مسیر برگشتی انتخاب کنیم . چون این خودروها برای سرویس برگشتی کرایه بسیار پایین تری درخواست میکنن.

تولید چیپس میوه

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و با به روی کار آمدن دستگاه‌ خشک کن ، روش تولید میوه خشک بسیار پیشرفته تر و راحت تر از گذشته شده است. میوه خشک شده ، ویتامین های میوه تازه را دارا میباشد درواقع میوه اگر به روش اصولی خشک شود ، کیفیت میوه شامل : طعم ،رنگ ، ویتامین میوه را حفظ میکند. یکی از اصولی ترین روش های خشک کردن میوه همان خشک کردن به روش دستگاه خشک کن صنعتی میباشد . برای اطلاعات بیشتر به مقاله چیپس میوه مراجعه نمایید. چیپس میوه یا همان میوه خشک امروزه یکی از پرطرفدارترین خشکبار ها در بین مردم دنیا محسوب میشود. این خشکبار از ارزش غذایی بسیار بالایی برخوردار میباشد .این خشکبار تمامی ویتامین های یک میوه را دارا میباشد .

نحوه ارسال دستگاه میوه خشک کن

خشک کردن با آفتاب

درگذشته مردم برای تهیه میوه خشک میوه را اسلایس کرده و جلوی آفتاب پهن میکردند و میوه ها بعد از دو الی سه هفته خشک میشد، اما امروزه با کمک دستگاه میتوانید میوه ها در چند ساعت تبدیل به چیپس میوه نمایید . همچنین از این طریق یعنی خشک کردن میوه و سبزی جات کسب درامد نمایید.
مشخصات کارگاه تولید میوه خشک: کارگاه میوه خشک دو دسته است . 1- کارگاه خانگی . 2- صنعتی . هرکدام شرایط مربوط به خود را دارد که در ادامه توضیح میدهم.

سوالات متداول

میوه خشک کن برقی بهتر است یا گازی؟

مهم طراحی و ساختار دستگاه خشک کنه. برق یا گاز تاثیری توی کارآیی دستگاه یا کیفیت محصول نداره. اگه ی دستگاه خشک کن طراحی علمی داشته باشه میتونید بهترین خشکبار و میوه خشک رو باهاش تولید بکنید. چه برقی باشه چه گازی باشه.

Q: “دستگاه میوه خشک کن” چه کاربردهایی دارد؟
A: دستگاه میوه خشک کن برای خشک کردن انواع میوه‌ها و سبزیجات و حفظ طعم و خواص آنها استفاده می‌شود.

1. آیا دستگاه میوه خشک کن میتواند برای خشک کردن گوجه فرنگی استفاده شود؟

بله، دستگاه میوه خشک کن می‌تواند برای خشک کردن گوجه فرنگی استفاده شود. خشک کردن گوجه فرنگی باعث از بین رفتن آب موجود در آن می‌شود و به نتیجه، گوجه فرنگی خشک می‌شود. این روش، گوجه فرنگی را برای مدت طولانی قابل استفاده و نگهداری می‌کند. برای خشک کردن گوجه فرنگی با دستگاه میوه خشک کن، معمولاً گوجه فرنگی را به نیم‌سانتی‌متر ضخامت برش داده و سپس در دستگاه قرار می‌دهند. زمان لازم برای خشک شدن گوجه فرنگی ممکن است متفاوت باشد و بسته به نوع دستگاه و ضخامت برش‌ها، تا چند ساعت طول بکشد. در نهایت، شما می‌توانید گوجه فرنگی خشک شده را درون ظروف مناسب نگهداری کنید و برای استفاده در آینده استفاده کنید.

2. آیا میوه خشک کردن باعث از بین رفتن ویتامین و مواد مغذی میوه میشود؟

میوه خشک کردن در واقع فرایندی است که با از بین بردن رطوبت موجود در میوه‌ها، آن‌ها را به شکل خشک تبدیل می‌کند. این روش برای افزایش ماندگاری میوه‌ها و حفظ مزه و خواص آن‌ها استفاده می‌شود.
3. آیا میوه خشک کردن برای نگهداری درازمدت مناسب است؟
4. چگونه میتوان از دستگاه میوه خشک کن برای خشک کردن میوه ها استفاده کرد؟

دستگاه میوه خشک کن یک وسیله‌ی کاربردی است که برای خشک کردن میوه‌ها استفاده می‌شود. برای استفاده از دستگاه میوه خشک کن به مراحل زیر توجه کنید:

میوه‌ها را به قطعات کوچک تر خرد کنید: قبل از قرار دادن میوه‌ها در دستگاه، آن‌ها را به قطعات کوچک تر خرد کنید. برای مثال، اگر از سیب استفاده می‌کنید، آن را به شکل حلقه‌های نازک برش دهید.
لایه‌بندی میوه‌ها: میوه‌ها را به صورت یک لایه نازک در برابر هم قرار دهید. این کار باعث می‌شود هوا به خوبی در اطراف میوه‌ها جریان داشته باشد و خشک شدن بهتری داشته باشند.
تنظیم دما و زمان: دمای و زمان خشک کردن بستگی به نوع میوه و دستگاه استفاده شده دارد. برای تنظیم دما و زمان مناسب، به دستورالعمل تولید کننده دستگاه مراجعه کنید.
صبر کنید: پس از تنظیم دما و زمان، صبر کنید تا میوه خشک شود

چطور میتوان از کارایی و کیفیت دستگاه مطمئن شد؟

فقط با تست عملی میتوان کیفیت دستگاه را تشخیص داد.

درآمد تولید میوه خشک و چیپس میوه چقدر است؟

تولید چیپس میوه یکی از مشاغل پرسود است. سود میوه خشک بین 50 تا 200 درصد است. البته به این شرط که چند نکته اساسی رعایت شود.

آیا میوه خشک بازار خوبی دارد؟

بله. بازار هدف این شغل بسیار عالی هست. دلایل و جزئیات را در سایت توضیح دادم مطالعه بفرمایید.

آدرس اکباتان صنعت:

دفتر مرکزی :تهران – نواب شمال به جنوب ، نرسیده به میدان جمهوری خیابان ارومیه غربی پلاک ۱۱۷ -طبقه دوم
کارخانه اکباتان صنعت : همدان – ابتدای جاده کرمانشاه ،شهرک صنعتی بهاران ،بلوار صنعت خیابان دوم شرقی انتهای خیابان ششم پلاک ۱۲۴

تلفن واحد مشاوره  و فروش محصولات :989129750812+
تلفن کارخانه : 988134586521+      –  988134586522+
مهندس حمید قرایی (مدیر عامل ) :      09129750811

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *