دستگاه هسته گیر میوه صنعتی اکباتان صنعت پنوماتیک است و مجهز است به واحد مراقبت و جکهای قدرتمند. هسته گیرهای اکباتان صنعت دارای نازلهای مختلف برای انواع میوه است.

دستگاه هسته گیر میوه پنوماتیک اکباتان صنعت

دستگاه هسته گیر میوه صنعتی و انچه باید در مورد آن باید بدانیم : برخی از میوه ها دارای هسته می باشند که این هسته معمولا در قسمت عمقی و مرکزی آن میوه قرار می گیرد . برای جدا کردن این هسته از میوه بدون اسیب به بافت آن بهتر است که از دستگاه هسته گیر استفاده گردد .

در مقیاس بزرگ و صنعتی تولید میوه خشک ، برای این منظور از دستگاه های هسته گیر صنعتی باید استفاده کرد .  که سرعت و دقت بالایی هم دارند و در ابعاد و قیمت های گوناگون در بازار عرضه می شوند استفاده می گردد .

جالب است بدانید که هسته جدا شده در بعضی از میوه ها به واسطه ی داشتن برخی مواد و ترکیبات مهم و خاص برای بدن فواید بسیاری دارند و می توان انها را به صورت دم نوش یا پودر شده در غذا ها مصرف نمود . مثل هسته انار که به عنوان نوعی ادویه استفاده می گردد یا هسته خرما به عنوان دم نوش .

دستگاه هسته گیر چیست ؟

دستگاه هسته گیر میوه صنعتی

دستگاه هسته گیر میوه صنعتی در حقیقت یکی از وسایل جانبی دستگاه میوه خشک کن است . که در خطوط فرآوری تولیدات مواد غذایی مثل تولید میوه خشک برای اماده سازی محصولات بایستی وجود داشته باشد دستگاه هسته گیر صنعتی است . که برای جدا نمودن هسته میوه های مختلف در مقیاس صنعتی و جهت تهیه محصولات غذایی کارخانه ای یا کارگاهی استفاده می گردد . و در نهایت هم میوه هایی فاقد هسته بدون اینکه اسیبی به بافت انها وارد شود و له شدگی داشته باشند، خواهیم داشت .

هسته گیر میوه

هسته گیر میوهبرای خارج نمودن هسته های ریز مثل سیب و گلابی تا هسته های درشت مانند هلو طراحی شده است. برای ذکر مثال بیشتر در این ارتباط هم می توان به میوه هایی چون هلو ، زیتون، زردآلو، آلو، گلابی ، آلبالو، شلیل و … اشاره کرد. این دستگاه هسته گیر میوه نه تنها مطابق با استانداردهای بهداشتی هستند . بلکه در خط تولید هم ادامه فعالیت تولیدات محصولات غذایی را کاملا تسهیل کرده اند.

کاربرد دستگاه هسته گیر

در حقیقت هسته گیری انجام می شود تا محصولات زیر بتوانند تولید شود :

برای تهیه چیپس میوه

دستگاه خشک کن میوه

جهت تولید کمپوت
به منظورتولید مربا
برای تولید لواشک
تولید مارمالاد
تولید اب میوه و اسموتی و…

هسته گیر میوه دستی که در منازل کاربرد دارند برای جداسازی هسته‌ میوه‌ های در مقیاس خانگی مورد استفاده قرار می گیرند . یک مثال فراگیر برای انها هم هسته گیر البالو است.

که با دستگهایی که دارای اهرم سرنگ مانند می باشد .هسته گیری در انها انجام می شود.این هسته گیرهای دستی دارای یک مخزن است که هسته ها را از میوه جدا می کند.

دستگاه هسته گیر میوه صنعتی در حقیقت یکی از وسایل جانبی دستگاه میوه خشک کن است . که در خطوط فرآوری تولیدات مواد غذایی برای اماده سازی محصولات بایستی وجود داشته باشد دستگاه هسته گیر صنعتی است . که برای جدا نمودن هسته میوه های مختلف در مقیاس صنعتی و جهت تهیه محصولات غذایی کارخانه ای یا کارگاهی استفاده می گردد . و در نهایت هم میوه هایی فاقد هسته بدون اینکه اسیبی به بافت انها وارد شود و له شدگی داشته باشند، خواهیم داشت .


ویژگی های دستگاه هسته گیر

اولا اینکه این دستگاه ها کاملا تخصصی عمل می کنند . و و هدف هم این است که کمترین اسیب به بافت میوه چه بافت های درونی و چه بیرونی در طی عمل هسته گیری، وارد گردد .هسته گیر میوه صنعتی علاوه بر طراحی تخصصی این ویژگی مهم را دارد. که مانع سر خوردن میوه ها در هنگام هسته گیری می شوند . پس دقت عمل انها بسیار بالاست.

بر طبق اخرین استاندارد های بهداشتی عمل می نمایند مثلا:جنس بدنه انها از استیل غیر قابل زنگ و یا فولاد گالوانیزه می باشد، و همچنین هسته ها را در مخزنی جدا جمع می نمایند که قابل شستشو و تخلیه فوری است، از پاشش اب میوه و سرایت الودگی به داخل میوه ها جلوگیری می نمایند.

ویژگی دیگر یک دستگاه خوب هسته گیر این است که سوزن هسته گیر مقاوت بالایی دارد و دیر اسیب می بیندو به لحاظ مصرف انرژی کم مصرف هستند و طراحی و مصرف بهینه ای را از انها شاهدیم و در کل راندمان بالایی دارند و سرعت و دقت را تواما در انها شاهدیم.

خرید دستگاه هسته گیر

از انجایی که دستگاه هسته گیرمیوه صنعتی مستقیما با مواد غذایی اب دار در تماس می باشد .و هر گونه مواد غذایی شسته نشده که در روی انها باقی بماند یک محیط کشت برای میکروب ها به شمار می اید .بایستی شستشوی سریع و اسان در این دستگاه ها چه در بحث طراحی و چه در خرید در اولویت باشد.وجود مخزن مجزا و قابل تخلیه و قابل شستشو مورد دیگری است که نباید از ان قافل شد .

در واقع به خصوص برای میوه های اب دار مثل البالو اهمیت این موضوع دوچندان خواهد بود.مقاومت بالای دستگاه در برابر فشار هسته های سفت و درشت هم باید مورد توجه باشد . زیرا اگر دستگاه ضعیفی تهیه نمایید با مشکل شکستگی سوزن هسته گیر و تعطیلی موقت خط تولید مواجه خواهید بود.

هسته گیر اتوماتیک

هسته گیر اتوماتیک

اتوماتیک بودن دستگاه هسته گیر صنعتی از ان جهت که کمترین مداخله انسانی و دستی در فرایند هسته گیری رخ دهد هم نکته مهمی است . که به لحاظ فاکتورهای بهداشتی و ایمنی بایستی مورد توجه قرار بگیرد . کم مصرف بودن به لحاظ انرژی و نیاز به نیروی حداقل برای هسته گیری هم به عنوان موردی با اهمیت برای انتخاب یک دستگاه خوب محسوب می گردد. قابلیت تعمیر سریع دستگاه هسته گیر در صورت اسیب به آن و در دسترس بودن قطعات مورد نیاز آن ، کاربری آسان دستگاه هسته گیر میوه هم باید هنگام خرید در نظر گرفته شود.

کلام آخر هسته گیر

در این مسیر است که، به اهمیت استفاده بهینه از منابع تغذیه ای موجود و به استعمال روشهای مناسب جهت نگهداری از انها و ممانعت از ایجاد ضایعات بی رویه در بین تولیدات صنایع کشاورزی و غذایی پی می بریم. بنابراین استفاده از ماشین الات و دستگاه های تخصصی که هریک وظایف خاصی را بر عهده دارند . به ویژه در صنایع غذایی برای دستیابی به این مهم بسیار موثر خواهد بود .

یکی از این دستگاه های تخصصی دستگاه هسته گیر صنعتی است که با توجه به ایجاد نیاز های جدید غذایی و سبک های نوین تغذیه ای طراحی شده و با تغییر نیازها در طول زمان مدام به روز رسانی شده اند در واقع یکی از ملاک های توصعه صنعتی در محیط پر رقابت امروز هم همین طراحی ماشین الات و دستگاه های صنعتی تخصصی می باشد .

علم و هنرطراحی صنعتی در اینده هم به کمک نیاز های تغذیه ای خواهد امد . و طراحی های اختصاصی تری را در صنایع غذایی به ویژه هسته گیر های صنعتی را شاهد خواهیم بود.

اشتراک گذاری نوشته