میوه خشک شده
میوه خشک در واقع همان چیپس میوه میباشد که طعم ، رنگ ، ویتامین های موجود در میوه را داراست. چیپس میوه همانند میوه انواع مختلفی دارد مثل : چیپس میوه هلو ، چیس آناناس ، چیپس انبه ، چیپس شلیل و..چیپس سیب.. که هر کدام از این چیپس میوه ها طعم و مزه کاملا خوشمزه ای دارند .
میوه خشک شده چیپس موز
Table of Contents

میوه خشک شده در واقع همان چیپس میوه میباشد که طعم ، رنگ ، ویتامین های موجود در میوه را داراست و انواع مختلفی دارد مثل : چیپس هلو ، چیس آناناس ، چیپس انبه ، چیپس شلیل ، چیپس سیب. خشک کردن میوه توسط دستگاه خشک کن بسیار بصرفه و پرسود است. . در دنیای امروز چیپس میوه یکی از سالم ترین تنقلات محسوب میشود همانطور که میدانید امروزه تنقلات بسیار زیادی وجود دارد مثل چیپس ، پفک ، پاستیل و… .

تولید میوه خشک

دانلود ویدئو


چیپس میوه

بنظر شما تنقلاتی همچون چیپس سیب زمینی ، پفک ،سالم ترند  یا چیپس میوه ؟قطعا چیپس میوه چرا که این اغذیه مواد نگهدارنده نداشته و همچنین  از روغن های نامرغوب تهیه نشده است و از همه مهم تر تمام ویتامین های مورد نیاز یک میوه را دارا میباشد . البته ناگفته نماند خشکبار مرغوب باید طعم ،رنگ ، بو ، ویتامین های میوه را به خوبی حفظ کنند.


خرید میوه خشک عمده

شرکت آریا اندیشه صنعت اکباتان با مدیریت مهندس حمید قرایی به شماره   ثبت ۵۳۳۷۲۴  این امکان را فراهم نموده تافروشندگان خشکبار چه خورده فروشان چه عمده فروشان و همچنین تجار خشکبار و آجیل  بتوانند چیپس میوه خود را در کمترین زمان ممکن و با بالاترین کیفیت و بهترین قیمت  خریداری نمایند.

همچنین این کارخانه آمادگی عقد قرار داد با  تمامی فروشندگان را بصورت دائمی دارا میباشد .

مزیت های خرید بصورت عمده

1-قیمت پایین :

یکی از مزیت های خرید عمده از فروشگاه آریا اندیشه صنعت قیمت مناسب میباشد. تمامی چیپس میوه های  شرکت آریا اندیشه صنعت با کمترین قیمت بازار فروخته میشود .

2-تنوع بالا محصولات :

شرکت آریا اندیشه صنعت این امکان را فراهم نموده تا شما مشتریان عزیز هر نوع محصولی را خریداری کنید .

3- فروش سبزی خشک شده بصورت عمده :

 شما میتوانید سبزی های خشک شده شامل : نعناع خشک ، زعفران ، سبزی های معطر خشک شده را بصورت عمده از این شرکت خریداری نمایید

کارگاه میوه خشک کنی

 

 


فواید خشکبار برای مادران باردار :

دوره بارداری یکی از شیرین ترین دوران برای هر خانمی است . این دوران یکی از حساس ترین دوران هر خانم باردار نیز میباشد . چرا که علاوه بر مراقبت از خود ، مراقبت از جنین نیز برعهده مادر است.

یکی از مسائل مهمی که مادران باردار باید به آن توجه کنند تغذیه مادر باردار است  در این دوران مادر باردار  باید به تغذیه خود بسیار اهمیت بدهد .چرا که تغذیه در این دوران اهمیت بسیار زیادی دارد مادران باردار میتوانند در این دوران از تنقلات سالمی همچون  چیپس میوه ها استفاده نمایند .

هسته گیری میوه سیب برای خشک کردن

تنقلات مفید برای مادران باردار و کودکان

کودکان معمولا علاقه بسیار زیادی به تنقلات دارند.  اما  متسفانه به دلیل آموزش ندادن درست والدین کودکان از تنقلات ناسالم همچون  ( پفک ، پاستیل و…) استفاده میکنند . و از تنقلات سالمی مثل خشکبار و آجیل که ویتامین بالایی دارد بی بهره می ماند. علت این عمر آموزش ندادن والدین  میباشد .

چیپس میوه غذای مورد علاقه کودکان

چیپس میوه یک تغذیه کاملا مناسب برای کودکان میباشد .بیشتر کودکان به دلیل خوشمزه و خوش طعم بودن آن علاقه زیادی به خوردن آن دارند . چرا که این اغذیه بسیار خوشمزه بوده این اغذیه میتواند جایگزین تنقلاتی همچون پفک ،کیک و… کرد.  این اغذیه برای کودکان کاملا مفید بوده علت این امر میتوان به داشتن تمام ویتامین ها و آنزیم میوه در خودش  اشاره کرد .


خطرات تنقلات ناسالم برای سلامت :

تنقلات ناسالم در طولانی مدت باعث افزایش کلسترول خون ، مرض قند ، چاقی ، و انواع سرطان ها میشود. بهتر است به کودکانمان آموزش دهیم که تنقلات سالم را جایگزین تنقلات ناسالم کنند .

مثلا بجای استفاده پفک چیپس هلو را به کودکانمان پیشنهاد کنیم  . و با کودکانمان صحبت کنیم و مضرات تنقلات ناسالم را برای کوکانمان شرح دهیم.  یا مثلا برای گذاشتن تغذیه (برای مدرسه ) از آجیل میوه استفاده کنیم .

اجیل و باعث میشود کودک دلبندتان انرژی لازم برای درس خواندن را در طول روز داشته باشد . و از همه مهم تر باعث میشود کودکتان  تمام ویتامین های مورد نیاز  در طول روز را از این خوراکی تامین کند .


آیا خشکبار تمام خواص میوه را دارد ؟

اکثر مردم به غلط بر این باورند که چیپس میوه خواص میوه خام را ندارد . و میوه در صورت حرارت دیدن کلیه ویتامینش از بین میرود . در پاسخ به این دوستان باید بگوییم  چیپس میوه بسیر بیشتر از میوه تازه خواص و ویتامین دارد  . البته این موضوع بستگی به روش خشک کردن میوه نیز دارد .

اگر شما میوه ها را با دستگاه خشک کن کاملا مخصوص ( دستگاه خشک کن صنعتی هوشمند) خشک کنید، تمام ویتامین و آنزیمها حفظ میشود. همچنین همان رنگ و بو و مزه میوه را بخوبی حفظ میکند . اما بد نیست بدانید خشک کردن میوه به کمک دستگاه خشک کن صنعتی شرکت های متقلب ونامرغوب نه تنها به شما چیپس میوه تحویل نمیدهد بلکه به شما ضرر و زیان مالی بسیار زیادی را نیز وارد می کند .


روش های خشک کردن

امروزه ما روش های مختلفی برای خشک کردن مواد غذایی داریم. یکی از این روش ها که معمولا میتوانیم به آن اشاره کنیم خشک کردن  بوسیله نور آفتاب است . این روش یک روش کاملا سنتی است در این روش محصول را در مجاورت با نور آفتاب قرار میدهند تا میوه ها خشک شوند.

  1. خشک کردن به روش سنتی : روش خشک کردن سنتی یکی از روش های غلط برای خشک کردن سبزیجات میباشد . این روش معمولا انواع بیماری ها را به دنبال دارد در روش سنتی میوه ها یا کپک میزنند و یا کرم میزنند. چرا که ، فضای آزاد پر از باکتری و ویروس است مثلا شما یک سیب را اسلایس کنید و چند روز در معرض نور آفتاب قرار دهید بعد از چند روز آن میوه دیگر قابل استفاده نمیباشد .

  2. با دستگاه خشک کن : روش دیگر خشک کردن به روش نوین (دستگاه خشک کن ) است. در این روش میوه ها را اسلایس کرده و در درون دستگاه های صنعتی یا بهتر است بگوییم دستگاه خشک کن میوه قرار میدهند . و میوه ها بعد از چند ساعت خشک میشوند .

این روش کاملا بهداشتی بوده و در این روش به راحتی میتوانید میوه ها را خشک کنید. از ویژگی های دیگر میتوانیم به بهداشتی بودن این روش اشاره کنیم . همچنین شما با کمک دستگاه های خشک کن صنعتی میتوانید کارگاه تاسیس نمایید.

دستگاه میوه خشک کن یک تنی


خشک کردن به روش غیر اصولی :

دستگاه خشک کن نامرغوب به دلیل مشکلات فنی ممکن است دمای زیادی را به میوه ها برای خشک شدن بدهد. و آنزیمها و ویتامینها و بافت میوه را کاملا از بین ببرد .  پس بهتر است قبل از خرید دستگاه خشک کن خانگی به اصالت کالا توجه نمایید . و دستگاه خودرا از شرکت های معتبر در این زمینه خریداری نمایید .

دستگاه میوه خشک کن صنعتی و خانگی


انواع چیپس میوه :

چیپس زردآلو

چیپس زرد آلو یکی از خوشمزه ترین خشکبار محسوب میشود. به چیپس زرد آلو برگه زرد آلو نیز گفته میشود حتی چیپس زرد آلو را مناطق کرد نشین ایران با نام قیسی نیز میشناسند . برگه زرد الو طعم ترش مزه و شیرین دارد حتی در قدیم مردم بیشتر از برگه زردآلو در غذا های همچون آش ترش و…  استفاده میکردند .


برگه زرد آلو حاوی ویتامین های بسیار زیادی است . مثلا یک برگه زرد آلو دارای ویتامین های : A، b ،c  میباشد .  همچنین برگه زردآلو سرشار از کلسیم و  منزیم میباشد. این میوه دارای مقدار کمی آهن ،مس ،روی  است . از ویژگی های دیگر برگه زردآلو میتوانیم به مناسب بودن برای کبد اشاره کنیم . برگه زردآلو خشک از تجمع چربی در کبد جلوگیری میکند. همچنین این میوه در بازسازی کبد نیز موثر است .

برگه زردآلو مناسب برای محافظت از قلب

زردآلو دارای مقدار زیادی پتاسیم میباشد پتاسیم موجود در زردالو و یا زردآلو خشک شده باعث میشود سطح فشار خون بالا نرود ودرنتیجه از حملات قلبی جلوگیری میکند. همچنین زردآلو دارای مقدار زیادی فیبر نیز میباشد فیبر موجود در زردآلو باعث میشود کلسترول خون از  حد نرمال بالاتر نرود. پس زرد الو یکی از  بهترین میوه ها برای سلامت است  . همچنین چیپس زردآلو یکی از بهترین تنقلات برای کودکان و مادران باردار میباشد که میتوانند از این چیپس میوه استفاده کنند .


روش تولید چیپس انبه ( انبه خشک  )

چیپس هلو

چیپس هلو یکی دیگر از خشکبار های خوش طعم و خوش مزه  میباشد. این نوع خشکبار خاصیت بسیار زیادی دارد به چند مورد از خاصیت های چیپس هلو  میپردازیم :

1- دارای آنتی اکسیدان قوی :

هلو یکی از میوه هایی میباشدکه خاصیت آنتی اکسیدانی قوی دارد.

2-تاثیر بر روی سیستم عصبی :

هلو به دلیل داشتن منیزیم از بروز استرس و اضطراب جلوگیری میکند و باعث آرامش در سیستم عصبی میشود . چیپس هلو یکی از بهترین تنقلات برای مادران باردار و کودکان است.

3-مناسب برای سیستم ایمنی بدن :

یکی از بهترین چیپس میوه ها امروزه چیپس هلو است. این چیپس میوه به دلیل داشتن ویتامین c کاملا مناسب برای سیستم ایمنی بدن شما میباشد و همچنین  یکی از بهترین تنقلات برای استفاده در فصل زمستان میباشد.

4- هلو مناسب برای آسیب های پوستی uv:

هلو سرشار از ویتامین های A -C- K میباشد و همچنین سرشار از پتاسیم ، بتاکاروتن ،منیزیم و سلنیوم میباشد . و میتواند پوست شما را در برابر آسیب های UV محافظت کند .


چیپس سیب

چیپس سیب یکی دیگر از اغذیه های کاملا سالم و خوشمزه میباشد . خواص این محصول عبارتند از:

1- خاصیت ضد سرطانی داشتن :

تحقیقات اخیر دانشمندان نشان داده ،خوردن سیب میتواند خطر ابتلا به سرطان پانکراس را تا 23 درصد کاهش دهد .

2- خاصیت ضد کلسترول :

سیب فیبر زیادی داشته از همین رو یکی از بهترین میوه ها برای کاهش کلسترول خون میباشد .

3- تقویت سیستم ایمنی بدن :

یکی از خاصیت های مهم سیب داشتن آنتی اکسیدان قوی آن میباشد سیب دارای مقدار زیادی ویتامین c نیز میباشد که باعث تقویت سیستم ایمنی بدن شما میشود.

4-مناسب برای دیابت :

میوه سیب با رادیکال های آزاد بی اکسیژن که باعث دیابت میشوند مبارزه میکند . سیب دارای فیبر های محلول است فیبر های محلول در سیب به همراه پکتین در سیب باعث میشود تا انتقال قند به خون به مقدار کم صورت بگیرد و درنتیجه باعث کاهش قند خون میشود

5- مناسب برای سندرم روده تحریک پذیر :

یکی از فواید دیگر سیب مناسب برای سندرم روده تحریک پذیر میباشد . چرا که سیب غنی از فیبر میباشد و پزشکان به افرادی که دارای سندرم روده تحریک پذیر دارند شدیدا توصیه میکند که سیب و غذاهای غنی از فیبر مصرف نمایند.

دستگاه انبه خشک کن


چیپس شلیل

شلیل یک نوع میوه با خاصیت و از خانواده هلو میباشد این میوه برخلاف هلو بدون پرز بوده و کاملا صاف میباشد. این میوه بسیار خوشمزه و آبدار میباشد و خواهان بسیار زیادی دارد . این میوه سرشار از ویتامین های A c میباشد  در باغات همدان ،البرز ، تهران ،کردستان تولید میشود . شلیل یک میوه کم ترش و با قابلیت هضم بالا میباشد ویتامین های c موجود در شلیل باعث میشود شما پوشتی زیبا داشته باشید.

شلیل به دلیل داشتن بتاکاروتن و آنتی اکسیدان قوی باعث میشود سیستم ایمنی بدن شما بالا رود . چیپس شلیل یکی از پر سود ترین محصولات برای مناطق تهران کردستان و همدان میباشد و همانند خود یکی از خوشمزه ترین تنقالات برای مادران باردار و کودکان میباشد که میتوانند استفاده کنند. چیپس شلیل به دلیل مزه ترش و شیرینش طرفداران بسیار زیادی دارد .

چیپس شلیل ( میوه خشک شلیل


برای خرید سبزی خشک شده  بصورت عمده کافیست با شماره های زیر در تماس باشید :

تلفن واحد فروش شرکت  : مشاوره و سفارش ۰۹۱۲۹۷۵۰۸۱۲

مهندس حمید قرایی : ۰۹۱۲۹۷۵۰۸۱۱


 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Tumblr
Pinterest
WhatsApp
خانهسوالاتخدمات لیست قیمت
پیمایش به بالا